Reference

 
Individuální kurz paní Petry jsme absolvovali s 4,5 měsíčním miminkem. Potěšila nás ochota a trpělivost, s jakou nám byl úvaz šátku a vše s nošením v šátku vysvětleno. Atmosféra na kurzu byla přátelská a příjemná. Dozvěděli jsme se i další věci spojené s miminkem a péči o něj. A že těch otázek od nás bylo :-))) Od nošení v šátku jsem si hlavně slibovala, že v něm Tom bude spinkat i doma, což se nám doposud nedařilo a od nošení v náručí mě boleli ruce. V šátku nám teď spinká pěkně. Paní Petru můžeme jen doporučit. 
 
Libor+Pavlína+Tomášek
 
 
 
Na kurz "nošení dětí v šátku" jsme se přihlásili proto, abychom se naučili jak správně dceru do šátku uvázat. Zvolili jsme individuální kurz a byli jsme opravdu spokojeni. Paní Petra se nám plně věnovala a dokázala odpovědět na všechny naše otázky. Z kurzu jsme odcházeli s dcerkou spící v šátku. Ocenili jsme, že jsme si mohli šátek zapůjčit, než si pořídíme vlastní.
Kurz paní Petry jsme zvolili i proto, že se nám líbily její vlastní zkušenosti s nošením svých tří dětí.
Nyní jsme po kurzu 14 dní a takřka každý den dceru v šátku nosíme. Možnost mít ji v šátku nám velice usnadnila, i jinak náročnou, 5ti hodinovou cestu vlakem.
Kurz paní Petry můžeme určitě doporučit.
Jitka + Stanislav + Zuzanka
 

 

„Individuální kurz vázání šátku jsem absolvovala, když byly Mariánce 4 týdny. Kurz doprovázela přátelská atmosféra a inspirativní povídání. Velké osobní zkušenosti paní Chvátalové na mě velmi pozitivně působily. Moc ráda, bych kurz doporučila všem maminkám, které chtějí umět bezpečně uvázat své děťátko do šátku a které se zajímají o nošení dětí a kontaktní rodičovství.“

  
                                                                                                                                                   Pavlína B.
 
 
 
 
 

Nosit dítě v šátku jsem si vždy přála vyzkoušet. Po narození syna Kryštůfka jsem nevěděla, jak začít, i když na internetu je k dispozici dostatek instruktážních videí různých kvalit. Rozhodla jsem se proto využít individuálního kurzu paní Petry.

 Velice jsem ocenila její komplexní přístup, protože neprezentovala jen samotné vázání šátku, ale představila nošení dětí v šátku v širším měřítku, jako jednu část kontaktního rodičovství.

Díky jejím dlouholetým zkušenostem s různými typy šátků, jsem na její doporučení zvolila šátek Storchenwiege a jsem s ním velice spokojená.

Díky paní Petře mi nošení svého syna dělá velikou radost a on je velmi spokojený

 

                                                                                                                                                Tereza

 

 

O tom, že své miminko chci nosit jsem se rozhodla ještě dříve než jsem vůbec otěhotněla. Poté jsem kurz vázání šátku absolvovala už těhotenství, pořídila jsem si šátek a netrpělivě čekala až se malá narodí. Nicméně než se tak stalo, tak jsem všechno co jsem se v hodinovém kurzu před dvěma měsíci naučila zapomněla a naše Laduška byla hodně blinkací, takže každý můj pokus o šátkování skončil nadílkou mezi prsy a rozčíleným uplakaným miminkem, já byla zpocená, nervózní a to vše přenášela na miminko a tak se nám moc nedařilo. Když bylo malé 10 týdnů k šátku jsem se začala pomalu vracet a vázala jsem dle videí, které jsem našla na internetu, jenže jsem si nebyla vůbec jistá zda dělám všechno dobře. Proto jsem začala pátrat a vyhledala jsem paní Petru, která nám velice pomohla. Paní Petra je báječně naladěný člověk a s šátkováním má spoustu osobních zkušeností, které s nadšením předává dál. Během kurzu jsme si povídali a u toho vázali (účastnil se a vázal i tatínek) a já odcházela s mojí holčičkou spící v šátku a byla jsem plná optimismu a dobré nálady. Od té doby si Laduška hoví v šátku každý den a jsme spokojené obě. 
                                                                                                                                                 Katka

 

 

O nošení našeho novorozence v šátku jsme uvažovali již před porodem, ale naučit se vázat jsme chtěli až s narozeným miminkem. Oslovili jsme proto paní Petru hned pár dní po porodu. Velmi nám vyhovovala možnost ukázky doma, protože s malým novorozencem se nám nechtělo nikam cestovat. Ukázka se nám moc líbila, měli jsme možnost se zeptat na vše, co nás zajímalo, a prakticky si několikrát vázání vyzkoušet. Ačkoli manžel na začátku o šátkování mnoho nevěděl, díky individuálnímu kurzu se pro šátkování nadchnul taky. Paní Petru můžeme rádi doporučit.

 

                                                                                                           Vilma, Radek a Barnabášek

 

 

 

 

Dceru nosím v šátku od narození. Od začátku jsem k tomu přistupovala pouze jako k praktické záležitosti, protože mám ještě staršího syna a potřebovala jsem mít volné ruce. Vázat jsem se naučila jen podle internetu a protože dcera nošení miluje, absolvovala jsem individuální kurz vázání paní Chvátalové. Kurz jsem chtěla jednak kvůli dceři, aby byla dobře uvázaná a byla spokojená a také kvůli sobě, aby mě z delšího nošení nebolela záda. Po konzultaci úvazu na kurzu už se nebojím s dětmi jít na delší výlet, protože vím, že to já i dcera v pohodě zvládneme. Paní Chvátalová mi taky ukázala, že se nemusím na nošení v šátku dívat jen jako na praktickou věc, ale že to mohou být příjemné chvíle, které upevní vztah mezi mnou a mým dítětem.

 

                                                                                                            Děkuji  

                                                                                                                       Martina